Mój mistrz

Robert Korzeniowski najlepszy polski chodziarz urodził Lubaczowie, lecz mieszkał w niewielkiej wsi Niemstowo. Niedługo po urodzeniu przeprowadził się do Jarosławia. Po 12 latach Robert Korzeniowski przeprowadził się do Tarnobrzegu. Jego dziecięca choroba reumatyczna ustąpiła i w wieku 14 lat.

Zafascynowany wschodnimi sztukami walk (głównie dzięki Bruce’sowi Lee) zaczął trenować judo. Po zakończeniu przygody z judo Korzeniowski, zaczął uprawiać lekkoatletykę i tak zaczęły się jego pierwsze zwycięstwa w chodzie. Jego debiut miał miejsce w Lublinie w 1984r. na Mistrzostwach Makroregionu Kielecko – Lubelskiego, na 10000 m zajął 3 miejsce. W 1990r. został mistrzem Polski, a Mistrzostwach Europy po raz pierwszy przeszedł 20km poniżej 1h 20min. Warto wspomnieć, że żaden z jego przodków nie był sportowcem – pochodził z rodziny o kolejarskich tradycjach. Po tych wspaniałych sukcesach zdecydował, że chód sportowy będzie jego zawodem. W kolejnych latach, kiedy to z różnym szczęściem wspinał się po szczeblach sportowej kariery.

Rodzina:
Jest synem Zdzisława i Emilii, ma siostrę Sylwię oraz dwóch braci Pawła i Mirka. Żoną Pana Roberta jest Agnieszka Fiedziukiewicz, którą poznał gdy byłą reprezentantkę Polski w biegach na 400m. Największym skarbem naszego mistrza chodu jest jego córka Angelika. Dzisiaj Pani Korzeniowska jako magister ekonomi zarządza firmą sprzedając znak towarowy jakim stało się ich nazwisko.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Postacie sportu i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *